Nadměrné pocení

NADMĚRNÉ POCENÍ VÁM DOSLOVA NIČÍ ŽIVOT?

Zkoušeli jste kde co a stále vám nic nepomohlo? Nezoufejte, skutečná úleva a pomoc existuje, pouze se složitěji hledá. V následujících řádcích Vám prozradím, jak jsem se dokázal s pocením vypořádat. Nadměrné pocení mě tížilo dlouhé roky a to každý den. Níže přikládám svoje fotky, jak to u mě vypadalo. Zkrátka silné návaly potu a to i v situacích, kdy jsem necvičil, ani nebylo horko. Zkrátka nadměrné pocení bez jasné příčiny.


nadměrné pocení

nadměrné pocení u muže

Kdo jsem a proč o tom píši…

foto 1

Jmenuji se Ondřej Molík. Mé jméno není důležité, podstatné je to, že se dá nadměrné pocení porazit, i když je jakkoliv nepříjemné nebo intenzivní. Řeknu Vám to jednoduše, dřív jsem se hrozně potil. Bylo mi z toho často dost trapně, kdo to nezažil, nemůže tomu rozumět. K čemu bylo, že jsem dodržoval maximální hygienu, měnil si často oblečení, když strašák jménem nadměrné pocení tu byl vždy se mnou. Netrpím nadváhou, piji jen příležitostně, nekouřím. Na základě všeobecných rad, že člověk by měl v první fázi zkusit pátrat po příčině pocení a vyloučit možnou nemoc, jsem absolvoval řadu vyšetření.

Od rozborů krve, přes štítnou žlázu, až po neurologii. Výsledek byl pořád stejný. Příčina silného pocení není známa. Stav přetrvával. Nadměrné pocení velmi negativně ovlivňovalo můj běžný život. V zoufalství jsem začal zkoušet kde co. Vyzkoušel jsem na nadměrné pocení snad všechny možné antiperspiranty z drogerií a lékáren, používal jsem přírodní krystalický kamenec. Zkoušel jsem potírat pokožku dubovou či octovou kůrou, dělal si obklady ze šalvěje, zkoušel střídavou sprchu (princip střídání teplé a studené vody), nosil bavlněná trička a trička se stříbrem.

Testoval jsem také nejrůznější byliny jako schizandru, ostružiník, ořešák, lékořici, kozinec a samozřejmě šalvěj. Výsledky na nadměrné pocení byly bohužel jen nepatrné nebo vůbec žádné. Byl jsem také za terapeutkou, která si účtovala 750 Kč/hod. a nemohu říct, že práce na psychice byla špatná, ale s pocením mi to ani po x sezeních zásadně nepomohlo.

Co mi doporučila kožařka

Po řadě neúspěchů, které se táhly roky, stále přetrvával pocit beznaděje. Nakonec jsem se odhodlal zajít zkonzultovat pocení také s kožní lékařkou. Paní doktorka mi doporučila Driclor. Koupil jsem si Driclor a večer ho namazal do podpaží dle návodu. Poměrně rychle začala pokožka velmi silně pálit a svědit. I přes tuto nepříjemnost jsem to vydržel, ale budilo mě to často ze spaní. Po 3 dnech jsem to s Driclorem zabalil úplně. Moje podpaží bylo zarudlé, podráždění se špatně hojilo a na dotek byla pokožka bolestivá. Můj problém tedy Driclor nevyřešil.

Kéž bych to objevil už před 10 lety…

Když už jsem moc nedoufal, že něco na nadměrné pocení pomůže, objevil jsem ve švýcarské lékárně specializovaný přípravek s názvem SweatStop FORTE. Největší dilema bylo, zdali si ho opravdu koupit, když stál neuvěřitelných 24 EUR (cca 650 Kč). Logicky jsem se obával toho, aby to nebyly vyhozené peníze. Stále mi běželo hlavou, že je poměrně drahý a po špatných zkušenostech se silnými antiperspiranty jsem na jeho pořízením docela váhal. A jak to dopadlo? Nakonec jsem si ho koupil a vyplatilo se. Byl to první a dosud jediný přípravek, který dokázal zastavit moje nadměrné pocení a zároveň mne po něm nepálila pokožka. Dnes už tedy mohu spokojeně říci, že to byla moje nejlepší investice, jakou jsem v řešení nadměrného pocení udělal.

Takhle to u mě vypadá od té doby, co používám SweatStop:

nadmerne poceni pomoc

jak účinně vyřešit nadměrné pocení

P.S.: Snažil jsem se vám předat všechny roky získané zkušenosti. To nejdůležitější sdělení je, že nikdy nevzdávejte boj s pocením, i když se může situace jevit jakkoliv zoufale. Pokud vám dosud nic nepomohlo na nadměrné pocení, zkuste SweatStop FORTE. Může totiž změnit váš život reálně k lepšímu. Opravdu změnit.

tlačítko na produkt

ikona Nejčastěji se ptáte…

Jak je to s chloridem hlinitým?

Nebudeme si nic nalhávat, chlorid hlinitý je dlouhodobě kontroverzní látkou. Převládá všeobecný názor, že je zdraví nebezpečný, zatímco druhá strana jej tvrdohlavě obhajuje. Pravda může být asi někde mezi. Chlorid hlinitý v antiperspirantech zatěžuje pokožku, to je očividné, jelikož po jeho aplikaci může způsobit pálení, svědění či zarudnutí pokožky.

zobrazit celý text

Naproti tomu je dobré vědět, že jeho účinek se projevuje pouze na povrchu pokožky. Antiperspiranty s chloridem hlinitým používají větší molekuly, než je bazální membrána kůže, tzn. že kůži nepronikají do těla. Chlorid hlinitý působí tak pouze na ústí potních žláz a do těla nevstupuje. Jedná se o látku, která má zcela zásadní vliv na omezení pocení. Bylo provedeno mnoho vědeckých a zdravotních analýz (včetně zprávy od Ministerstva zdravotnictví), ze kterých vyplynulo, že chlorid hlinitý není zdraví nebezpečný v rámci používání antiperspirantů a že se dosud nepodařila prokázat přímá škodlivost na lidský organismus.

Smutná skutečnost je, že chlorid hlinitý je daleko více zastoupen v přísadách do jídel, v lécích, v kosmetice jako jsou opalovací krémy, v zubních pastách a v dalších materiálech denodenní spotřeby (např. hliníkové nádobí, alobal, v konzervách a plechovkách) a že jej do těla paradoxně můžeme dostávat úplně jinak. Co se týče zdraví samotného, je dlouhodobě prokázáno, že lidé, kteří jsou vystavováni dlouhodobému stresu, si po čase způsobují mnohem větší zdravotní problémy.

Jeden malý příklad z mnoha: řidiči, kteří jezdí často v levém jízdním pruhu (tedy v tom rychlejším pro předjíždění) jsou permanentně ve větším stresu a v rámci nemocí dosahují o 50% více srdečních a infarktních stavů než řidiči v pomalém pruhu. Zde se tedy dostávám k důležité otázce: Pokud Vás nadměrné pocení ve vašem životě dlouhodobě vystavuje permanentnímu stresu, je zde mnohem větší riziko nějakého budoucího zdravotního problému, než když budete čas od času používat antiperspirant, který může zásadně snížit váš stres z pocení.

Nechci tvrdit tak ani tak, ale co Vás určitě bude zajímat je to, že používám na nadměrné pocení antiperspirant s chloridem hlinitým již více než 10 let a žádné problémy kolem rakoviny apod. dosud nemám. Domnívám se, že stres je hlavním původcem většiny civilizačních a závažnějších chorob. Zároveň však souhlasím s tím, že bychom chloridu hlinitého měli na sebe používat střídmě a pokud je to možné, tak antiperspirant s nejvyšším procentem zdraví prospěšných látek. Ještě pro zajímavost, víte, jaký maximální obsah chloridu hlinitého se v současnosti používá při řešení velmi silného pocení? U nadměrného pocení nohou, tedy na chodidlech a v oblasti dlaní se bezpečně používají i antiperspiranty s téměř 25% roztokem chloridu hlinitého.

Názor ať má každý svůj, protože patent na rozum dosud vydán nebyl 😊.