Pocení nohou příčiny

Fitness, zdravý životní styl, péče o naše zdraví. Usměvaví lidé bez problémů, tím vším jsme denně zahlceni. Realita už tak slavná není. Třeba extrémním pocením nohou, které je považováno za společensky naprosto nepřípustné, trpí i v dnešní době značná část populace. Abychom s tímto stavem mohli účinně bojovat, je třeba zodpovědět následující jednoduché otázky: Má pocení nohou příčiny? A pokud ano, jak je zjistit? Odpovědi, ale také rady a podněty, které se nám při řešení problému s pocením nohou nejvíce osvědčily, naleznete dále v textu.

pocení nohou příčiny nemoc těla

 

Kde má nadměrné pocení nohou příčiny?
Jak pocení nohou vzniká a co s ním můžeme dělat?

Obvykle se zvýšená potivost chodidel spojuje s aktivním pohybem. Jednodušeji řečeno, naše potní žlázy zůstávají aktivní delší dobu. To je přirozený stav. Jak již bylo zmíněno v úvodu, ne vždy má však pocení s tímto souvislost a speciálně při diagnóze nadměrné pocení nohou bývají často chodidla vlhká, i když jsme v klidu. Teorie říká, že hyperhidróza, neboli nadměrné pocení nohou, je stavem, kdy se naše nohy potí bez toho, aniž bychom vyvíjeli nějakou fyzickou aktivitu. Proč k tomuto dochází? Příčiny lze hledat v narušené rovnováze našeho těla. Nejčastěji tuto rovnováhu ovlivňuje stres, životní styl, ale může se jednat také o hormonální výkyvy.

Pokud nás trápí časté pocení nohou, je zpravidla doprovázeno soubojem s mokrou obuví, nezdravým stavem nehtů nebo častými stavy chladných nohou. I když jsou tyto informace obecně známé a prokázané, zatím se nenašel na vědecké bázi postup, kterým by bylo možné těmto návalům extrémního pocení předcházet. Proč se však u jednoho člověka projevuje pocení nohou výrazně a naopak u druhého nikoliv, zůstává nadále neobjasněnou záhadou.

Přestože se nadměrné pocení nohou začíná projevovat v dětství nebo v dospívání, může se vyskytnout prakticky v jakémkoli věku. Vliv zde hraje dědičnost. V každém případě pocení řídí naše centrální nervová soustava, je tedy přímá vazba mezi výkyvy nervové soustavy a pocením (zdroj: patient.info). V další části článku Pocení nohou příčiny Vám poradíme, jak s nadměrným i extrémním pocením nohou úspěšně bojovat. Jsou to zkušenosti, které jsme posbírali řešením vlastních problémů s pocením nohou, ale také poznatky a rady od našich zákazníků.

pocení nohou příčiny extrémní pocení nohou

 

Co pomůže proti pocení nohou?

Úspěšné řešení pocení nohou vyžaduje pevný plán a vytrvalost. Dodržováním několika zásad pomůže i těm nejtěžším případům, které trápí pocení nohou dlouhodobě.

1) Hygiena
Naprostým základem je pravidelné mytí nohou (1 – 2x denně). Po opláchnutí nezapomeňte nohy dokonale vysušit a to i v oblasti mezi prsty. Vlhké prostředí totiž napomáhá množení bakterií, které rozkládají pot a nejenže tím zhoršují situaci, ale také produkují nepříjemný zápach. Do vody můžete přidat černý čaj či sodu. Ty pomohou zmenšit potní póry.

2) Udržujte nohy suché
Udržování nohou v suchu je zásadní. Během dne, kdy nemáme často možnost si nohy umýt a osušit, je dobré používat specializované pudry, které toto zařídí za nás.

3) Používejte jen specializovaný přípravek proti pocení nohou
Naše nohy obsahují zhruba 250 000 potních žláz. Použitím specializovaného antitranspirantu můžeme docílit vytvoření ochranné vrstvy, která nás posléze chrání během dne či dalších dnů. Tyto přípravky proti nadměrnému pocení nohou se používají vždy před spaním. Během noci se potíme méně, což umožňuje aktivním látkám vytvořit potřebné ochranné vrstvy.

4) Volba obuvi a ponožek
Nezapomeňte na ponožky. Ponožky z vlny jsou vhodné, stejně jako bavlna. Vyhněme se však ponožkám z nylonu, které zachycují vlhkost. Podobné je to u bot, kde se snažme vyhnout syntetickým materiálům.

pocení nohou příčiny hygiena

 

Pocení nohou – doporučené přípravky

SweatStop Pudr se skořicí a mentolem pro suché a voňavé nohy

Tento pudr dokonalé vysuší naše nohy. Díky unikátním absorpčním schopnostem je možné jej používat kdykoliv, pudr dokonale nasaje vlhkost z našich nohou.

SweatStop Forte Max proti nadměrnému pocení nohou

Pro boj s nadměrným pocením nohou je optimální používat přípravek SweatStop Forte Max. Jedná se o antitranspirant přímo určený svou silou a složením řešení pocení nohou. Používá se na noc, během níž vytvoří na povrchu nohou neviditelnou ochrannou vrstvu, která uvádí pocení do normálu a zabraňuje nadměrné sekreci potu. Kde jej mohu koupit?