Nadměrné pocení u žen

Nadměrné pocení postihuje ženy stejně tak, jako muže. Bez ohledu na pohlaví se jedná o tzv.  hyperhidrózu, tedy stav, kdy se tělo potí nadměrně a to v momentech bez zjevné fyzické zátěže. Ženy obvykle trpí nadměrným pocením během menopauzy. Nadměrné pocení u žen může být zaměřeno pouze na určitou část těla, jako jsou dlaně, plosky nohou nebo podpaží, nebo může zasahovat více částí těla, pak mluvíme o tzv. nadměrném pocení celého těla.

nadměrné pocení u žen při sportu

 

Obecně není příčina vzniku nadměrného pocení jen u jedné části těla známá. Často však může mít dědičný základ (např. u nadměrného pocení chodidel). Zatímco u nadměrného pocení celého těla lze povětšinou příčinu zjistit na základě zdravotních vyšetření.

Nadměrné pocení u žen a dívek? Co se děje s naším tělem?

Nejčastěji se potíme nadměrně při cvičení. Pocení je závislé na typu pohybu a jeho intenzitě. Zdravé a fyzicky optimálně trénované ženy se budou během cvičení potit vždy více. To je normální a přirozené. Když cvičíme, naše tělo se zahřeje a tělo na zvýšení teploty reaguje formou pocení. Pocení pomáhá odstraňovat toxiny z těla a napomáhá správné metabolické činnosti našeho těla.

Proto nemějme obavy, pokud se při cvičení hojně potíme. Je to dobře a je to známkou, že naše tělo pracuje správně a je udržováno ve správné teplotě. Některé ženy se při cvičení mohou nadměrně potit také kvůli nemoci nebo neoptimálnímu zdravotnímu stavu.

Obecně platí, že pokud se nadměrně potíte ve více partiích těla, aniž byste vykonávali nějaké fyzické aktivity,
může to být známka nějakého zdravotního problému.

 

Nadměrné pocení u žen během menopauzy

Nadměrné pocení u žen během menopauzy je velmi časté. Menopauza je zkrátka nedílnou součástí ženského života. Nadměrné pocení nebo návaly horka jsou pozorovány u žen v průběhu menopauzy velmi často.

nadměrné pocení u žen řešení

 

Pocení bývá provázeno dalšími problémy, jako jsou bolesti hlavy, nevolnost, únava, slabost, závratě, svalové křeče atd. Trápí nás tedy návaly horka nebo noční pocení během menopauzy. Horké záblesky jsou náhlé intenzivní pocity horkosti v těle. Horký pocit proniká skrze tělo a postihuje hlavně oblast tváře, krku a hlavy.

Možná jste si sami v takových momentech položili otázku, nemůže být nadměrné pocení během menopauzy způsobeno zdravotním problémem?

Odpověď je, že na 99% o žádný problém nejde. Nadměrné pocení během menopauzy je známkou reakce těla na hormonální změny (změna hladiny estrogenů). Moderní medicína doposud nemá případy, že by horké „záblesky“ byly nebezpečné. Ano, ženy se setkávají s určitými problémy, které mohou být nepříjemné a způsobují nepohodlí, ale nic více. Ve skutečnosti studie dokonce ukázaly, že ženy, které prožívají příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka a noční pocení, jsou méně náchylné na to, že se u nich rozvine v budoucnu rakovina prsu.

 

Nadměrné pocení u žen, kdy zvýšit naši pozornost?

Nadměrné pocení v obdobích mimo menopauzu je nejčastěji způsobováno stresem. Ten ovlivňuje nervovou soustavu a spouští aktivitu potních žláz i v momentech, kdy to není nutné. Horšími případy jsou ty, kdy je nadměrné pocení u žen vyvoláno zdravotními problémy.

Nejčastěji jde o:
a) Hyperthyroidismus (porucha štítné žlázy)  – Hyperthyroidismus je jedním ze zdravotních stavů, kdy je vyvoláváno nadměrné pocení.
b) Cukrovka – Diabetes je velmi častý u mužů i žen. Žena trpící cukrovkou se bude nadměrně potit.
c) Infekce – Příčinou nadměrného pocení u žen jsou také některé bakteriální a virové infekce, jako je endokarditida, tuberkulóza, rakovina, HIV a srdeční choroby
d) Neurologické poruchy
zdroj: Medexpress.com

nadměrné pocení u žen co pomůže

 

Kde hledat pomoc?

Pokud se nejedná o zdravotní problém a trpíte nadměrným pocením během menopauzy, nebo třeba jen ze stresu v práci, škole, či jen máte toho zrovna ve svém životě moc na řešení, pak spolehlivě zaberou přípravky proti nadměrnému pocení SweatStop. Tyto vysoce specializované přípravky na nadměrné pocení mají složení, které je přímo vyvinuté tak, aby dokázalo pomoci i v případech, kdy je Vám pocení nepříjemné a zasahuje do života.

Pracují tak, že vytváří na povrchu naší pokožky jemný film denaturací bílkovin, který posléze inhibituje (blokuje) potní žlázy a udrží tak naše tělo v suchu i v těch nejsložitějších situacích. Přípravek nijak neproniká do těla a působí pouze na jeho povrchu. V eshopu SweatStop.cz naleznete mj. přípravek proti pocení celého těla nebo podpaží a také přípravek proti nadměrnému pocení nohou.

Doporučené přípravky na nadměrné pocení pro ženy: