aplikace antiperspirantu sweatstop

Pro docílení nejvyššího účinku a zabránění nadměrného pocení, je standardně pro všechny antiperspiranty SweatStop zcela zásadní, aby byly aplikovány bezprostředně před spaním (na noc), na perfektně suchou, čistou a nijak nepodrážděnou pokožku. Během několika hodin po aplikaci je zároveň nutné, abychom se vyhnuli všemu, co by mohlo zvýšit tvorbu potu. Jelikož je lidské tělo nejvíce v klidu v době spánku, doporučuje se aplikace antiperspirantů SweatStop právě na noc. Ráno potom můžeme provést naši obvyklou ranní hygienu, použít Váš oblíbený deodorant nebo pleťovou vodu.

SHRNUTÍ HLAVNÍCH BODŮ APLIKACE:
- aplikovat antiperspiranty SweatStop vždy na noc před spaním

- aplikovat na čistou, suchou a nijak nepodrážděnou pokožku
- aplikovat většinou stačí malé množství antiperspirantu
- vyvarovat se příliš časté aplikaci (neaplikovat denně – obvykle stačí 2-3x týdně/individuální)
- zabraňte vniknutí do očí a kontaktu s ústy či s citlivou nebo poraněnou pokožkou
- příslušnou část pokožky nejméně 48 hodin před a 12 hodin po nanesení tohoto přípravku neholte
- před první aplikací si předem otestujte v minimálním množství přípravku snášenlivost pokožky

Při dodržování těchto pravidel zabírají antiperspiranty SweatStop 98% uživatelů bez jakýchkoliv problémů. V případě, že byste zaznamenali nějaké nežádoucí účinky, v první fázi si prosím prostudujte informace uvedené v závěru této stránky o aplikaci.


NADMĚRNÉ POCENÍ: PODPAŽÍ, TĚLA, ZÁDA, HLAVA, ČELO, OBLIČEJ

Před uložením ke spánku je třeba příslušné partie těla pokožky dobře omýt a osušit. Před oblečením oděvu je nutné nechat antiperspirant vždy úplně zaschnout, aby nemohly vzniknout skvrny. Podle potřebné intenzity, respektive osobních potřeb a výsledků, můžeme postupem času přizpůsobit množství přípravku i délku jeho aplikace.
Sprej: Před spaním jedenkrát důkladně nastříkáme na potřebná místa a necháme zaschnout.

Pokyn k použití v oblasti obličeje a na části hlavy, která není pokryta vlasy:
Zde se doporučuje použít nejprve Roztok proti pocení čela Sensitive. Antitranspirant SweatStop s vyšší účinnou silou produktu, jako je např. SweatStop Forte, se doporučuje používat až u silného pocení hlavy a obličeje. Antiperspiranty SweatStop® ve spreji se nanáší nejlépe pomocí smotku vaty.

Pokyn k použití na části hlavy, která je pokryta vlasy:
Nejvhodnější antiperspirantem je SweatStop Sensitive. Antitranspirant SweatStop® s vyšší účinnou silou produktu, jako je např. SweatStop Forte, se doporučuje používat až u silného pocení hlavy a obličeje. Antiperspiranty SweatStop® ve spreji se nanášejí nejlépe pomocí smotku vaty. U vlasů, které jsou obarvené tónováním, je nutné postup předem opatrně vyzkoušet, protože zde může nanesení antitranspirantu způsobit změnu zbarvení.

Výše uvedené instrukce platí pro přípravky:
Antiperspirant SweatStop SENSITIVE 15 ml (pocení hlavy)
Antiperspirant SweatStop FORTE 15 ml
Antiperspirant SweatStop SENSITIVE 20 ml (pocení čela)NADMĚRNÉ POCENÍ NOHOU

Antiperspirant proti pocení nohou SweatStop Forte Max výrazně pomáhá proti nadměrnému pocení nohou a tím i samotnému zápachu nohou. Jelikož je kůže na nohou silnější, než např. v podpaží, je  nutné věnovat aplikaci větší pečlivost. Samozřejmá je aplikace těsně před spaním dle základních aplikačních zásad uvedených výše, aby tím nedošlo ke snížení výsledného účinku. Během aplikace se roztok lehce vmasíruje na potřebné oblasti nohou a chodidel. Můžeme opakovat aplikaci až 5 krát za sebou dle potřeby. (tzn. 1x na noc nastříkáme, rozetřeme, necháme zaschnout, po té znovu 1x nastříkáme atd., až do počtu max. 5ti aplikací v rámci jedné večerní aplikace). Necháme dobře zaschnout. Ze začátku je však vhodné začít s menší četností aplikací antiperspirantu SweatStop a teprve po zpětném vyhodnocení četnost aplikací zvyšovat. 

Pokud sprej ihned po prvních aplikacích nezabral dle očekávaných výsledků, doporučujeme ještě vyzkoušet následující tipy, které mohou mít vliv na výsledný efekt:
- Před aplikací je vhodné odstranit zbytky zrohovatělé kůže, zejména na ploskách nohou. Tato odumřelá část pokožky může bránit roztoku, aby se dostal až k potním žlázám.
- Je nutné zhodnotit pocení v tom smyslu, zda je generalizované či lokalizované. Jednodušeji řečeno, zda se potíte výrazněji i na jiných částech těla, než na nohou. Pokud je pocení lokalizované a soustředěné jen do jedné oblasti, pak je nutné přípravku aplikovat více.

Jelikož je pocení zcela individuální záležitost a nedá se dosud přesně změřit, tak si četnost a množství přípravku vždy po odzkoušení určujeme následně sami na míru. Je tedy doporučeno ze začátku prvního používání přípravků SweatStop začít v menším množství (např. pouze 1x nastříkání) a aplikovat znovu přípravek nejdříve tehdy, až se nám pocení znovu vrátí. Dle našeho osobního vyhodnocení je pak možné tyto aplikace zvyšovat dle výše uvedených doporučení.

Četnost a množství přípravků SweatStop by však neměly překročit výše uvedená doporučení!

Výše uvedené instrukce platí pro přípravky:
Antiperspirant SweatStop Forte Max 20 mlAntiperspiranty SweatStop - podráždění pokožky a problémy způsobené špatnou aplikací

Všechny antiperspiranty SweatStop® má výrobce dermatologicky atestovány vzhledem k působení na pokožku se známkou „velmi dobré“. V praxi se vyskytuje minimum případů s nežádoucími účinky.
Použije-li se SweatStop nesprávně nebo na podrážděnou kůži, je však samozřejmě možné, že se nějaké nežádoucí účinky objeví.

Možné příčiny podráždění kůže:
1. Velice citlivá pokožka
2. K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
3. Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
4. Nevhodně zvolená intenzita produktu
5. K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)

ad 1) Velice citlivá pokožka
Citlivost pokožky je u každé osoby unikátní. Lidé s velmi citlivou pokožkou by měly věnovat zvýšenou pozornost při používání přípravků SweatStop.
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně je většinou zcela dostačující)
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)

ad 2) K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
V případě, že kůže byla již podrážděná před nanesením SweatStop, může vzniknout nežádoucí reakce. Holení vede k podráždění pokožky. Je důležité, aby se interval mezi holením a aplikací SweatStop prodloužil tak, jak je to jen možné. Interval nesmí být každopádně menší než 48 hodin před holením a min. 12 hodin po holení.
Pokud již byla pokožka nějakým způsobem narušena, před další aplikací je samozřejmě nutné počkat na uzdravení/zregenerování pokožky.

Řešení:
• Použití přípravku na noc a holení pouze v dopoledních hodinách
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)
• Snížení počtu aplikací

ad 3) Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
Množství a interval aplikace jsou velmi důležité. Aplikovat by se mělo pouze tolik přípravku, kolik je potřeba. Kromě toho by nemělo docházet k příliš časté aplikaci (v případě negativních projevů je potřeba snížit počet aplikací za týden). Pro většinu uživatelů jsou dvě aplikace týdně dostačující.
 
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně jsou většinou zcela dostačující)
• Snížení aplikovaného množství

ad 4) Nevhodně zvolená intenzita produktu
Řada přípravků SweatStop disponuje pro většinu partií těla více přípravky s různými intenzitami (rozlišujeme např. tipy produktů dle intenzity Sensitive, Forte, Forte Max) V některých případech volí zákazníci příliš intenzivní produkt ve snaze vyřešit problém s pocením. Je však nutné si uvědomit, že i přípravky s nižší intenzitou jsou proti pocení velice účinné a často je vhodnějším postupem volit méně intenzivní produkt. V případě, že byste potřebovali poradit s volbou vhodného přípravku, neváhejte nás kontaktovat na email: info@sweatstop.cz nebo telefonicky na čísle 725 339 531.

ad 5) K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)
Přípravky SweatStop by neměly být používány v dopoledních hodinách, protože pak nevyužijí svůj plný potenciál. Vzhledem k tomu, že antiperspiranty potřebují určitý čas, aby se naplno rozvinul jejich účinek, je důležité, aby byly aplikovány těsně před spaním na čistou a suchou pokožku.
Navíc při aplikaci přes den mohou vzniknout skvrny na oblečení.

Řešení:
• Používat antiperspiranty pouze na noc, tedy těsně před ulehnutím do postele na suchou a čistou pokožku

 
Pokud jste udělali vše správně a zároveň vyloučíme velmi málo pravděpodobnou alergii na některou složku přípravku, příčinou nežádoucích účinků by mohla být již jen dermatitida. U lidí majících sklony k dermatitidě (resp. jí trpí) se může objevovat vysychání pokožky z důvodu omezení potních kanálků po aplikaci. Velmi suchá pokožka má tendence svědit a je náchylná na různá podráždění. V takovýchto specifických případech je vhodné kombinovat antiperspiranty SweatStop s nějakými produkty péče o pleť obsahující vybrané přísady, jako je aloe vera, mandlový olej, jojobový olej, avokádový olej, včelí vosk a panthenol (provitamín B5). Tyto hydratační a zklidňující vlastnosti harmonizují stav pokožky.