depilace nohou

Mnoho žen, ale v současnosti již také mužů, preferuje hladké nohy bez chloupků. Depilace nohou je tak činností, která má své místo pravidelné v nejedné domácnosti. Zatímco holení nohou klasickým způsobem, tedy strojky nebo žiletkami, ustupuje do pozadí, o to více roste obliba moderních způsobů depilace nohou, jako jsou depilační krémy nebo voskování. Depilaci nohou depilačními krémy zvládneme v pohodlí domova, voskování pak nabízejí především salóny a centra zabývající se estetickými službami. Tyto metody udržují naše nohy výrazně déle bez chloupků, než je tomu u holení nohou.


Depilace nohou depilačními krémy  

Pokud si zvolíte opravdu kvalitní depilační krém na depilaci nohou, je depilace bezbolestná, rychlá a dlouhotrvající. Jak se poté při depilaci nohou postupuje?

Umyjte nohy mýdlem a vodou. Tímto krokem pomůžete otevření folikulů chloupků. Poté aplikujte depilační krém určený pro depilaci nohou. Podle rozsahu depilace můžeme pokrýt krémem nohy celé, nebo zvolit jen jejich část. Depilační krémy obsahují aktivní látky, které narušují a rozpouštějí keratin. To způsobuje rozpad chloupků. Dle typu depilačního krému a dle doporučení výrobce krému pak postačí počkat několik minut, než se plně rozvine účinek krému. Část krému poté setřeme, což nám odpoví na otázku, zda jsou již chloupky dostatečně narušené a půjdou snadno odstranit. Chloupky poté snadno odstraníte z pokožky nohou hadříkem nebo špachtličkou, která bývá součástí opravdu výkonných depilačních krémů.

 depilace noh

Depilace nohou a alergie na aktivní látky

Prémiové depilační krémy jsou složením obvykle natolik šetrné k pokožce, že jakékoliv negativní a nežádoucí reakce jsou výjimečné. U levnějších značek může být toto riziko vyšší. Je proto vždy vhodné na malé ploše pokožky nohou vyzkoušet snášenlivost přípravku. Naneste proto trochu krému a po doporučené době aplikace jej smyjte. Poté počkejte 24 až 48 hodin, abyste se ujistili, že nedošlo k jakémukoliv podráždění pokožky v místě aplikace a depilace nohou tak bude zcela bezpečná.

 

TIP – depilační krém No Hair Crew

Depilace nohou může být snadná, vysoce účinná a bezbolestná například s depilačními krémy No Hair Crew. Jedná se o řešení depilace nohou, které přináší jedinečnou a dlouhotrvající jemnou depilaci. Používáním krému navíc pečujete o pokožku svých nohou, poskytuje jim výživu a potřebnou hydrataci.

Více o No Hair Crew a samotné depilaci nohou naleznete zde: depilace nohou