pocení nohou příčiny

Fitness, zdravý životní styl, péče o naše zdraví. Usměvaví lidé bez problémů, tím vším jsme denně zahlceni. Možná se sami správně ptáte, kde je však pomoc pro ty, kteří trpí jedním z velmi častých problémů, kterým je pocení nohou? Hyperhidróza, neboli nadměrné pocení nohou, je stavem, kdy se naše nohy potí bez toho, abychom vyvíjeli nějakou fyzickou aktivitu. Extrémním pocením nohou trpí značná část populace.

Kde jsou však příčiny tohoto pocení nohou? Jak pocení nohou vzniká a co s ním můžeme dělat?

 

Obvykle se nadměrné pocení nohou spojuje se cvičením nebo nervozitou. Jednodušeji řečeno, naše potní žlázy zůstávají aktivní delší dobu. Pokud nás trápí časté pocení nohou, je zpravidla doprovázeno soubojem s mokrou obuví, nezdravím stavem nehtů nebo častými stavy chladných nohou. Přesné příčiny toho, co způsobuje tyto návaly extrémního pocení, zůstávají nadále záhadou. Přestože se nadměrné pocení nohou začíná projevovat v dětství nebo v dospívání, může se vyskytnout prakticky v jakémkoli věku. Vliv zde hraje dědičnost.

V každém případě pocení řídí naše centrální nervová soustava, je tedy přímá vazba mezi výkyvy nervové soustavy a pocením. V další části článku Pocení nohou příčiny Vám poradíme, jak s nadměrným i extrémním pocením nohou úspěšně bojovat. Jsou to zkušenosti, které jsme posbírali řešením vlastních problémů s pocením nohou, ale také poznatky a rady od našich zákazníků.

 

Příčiny pocení nohou?

Úspěšné řešení pocení nohou vyžaduje pevný plán a vytrvalost. Dodržováním několika zásad pomůže i těm nejtěžším případům, které trápí pocení nohou dlouhodobě.

pocení nohou příčina

1) Hygiena
Naprostým základem je pravidelné mytí nohou (1 – 2x denně). Po opláchnutí nezapomeňte nohy dokonale vysušit a to i v oblasti mezi prsty. Vlhké prostředí totiž napomáhá množení bakterií, které rozkládají pot a nejenže tím zhoršují situaci, ale také produkují nepříjemný zápach. Do vody můžete přidat černý čaj či sodu. Ty pomohou zmenšit potní póry.

2) Udržujte nohy suché
Udržování nohou v suchu je zásadní. Během dne, kdy nemáme často možnost si nohy umýt a osušit, je dobré používat specializované pudry, které toto zařídí za nás.

3) Používejte jen specializovaný přípravek proti pocení nohou
Naše nohy obsahují zhruba 250 000 potních žláz. Použitím specializovaného antitranspirantu můžeme docílit vytvoření ochranné vrstvy, která nás posléze chrání během dne či dalších dnů. Tyto přípravky proti nadměrnému pocení nohou se používají vždy před spaním. Během noci se potíme méně, což umožňuje aktivním látkám vytvořit potřebné ochranné vrstvy.

4) Volba obuvi a ponožek
Nezapomeňte na ponožky. Ponožky z vlny jsou vhodné, stejně jako bavlna. Vyhněme se však ponožkám z nylonu, které zachycují vlhkost. Podobné je to u bot, kde se snažme vyhnout syntetickým materiálům.


Pocení nohou – doporučené přípravky

SweatStop Pudr se skořicí a mentolem pro suché a voňavé nohy

Tento pudr dokonalé vysuší naše nohy. Díky unikátním absorpčním schopnostem je možné jej používat kdykoliv, pudr dokonale nasaje vlhkost z našich nohou. Kde jej mohu koupit?

SweatStop Pudr pro suché nohy

SweatStop Forte Max proti nadměrnému pocení nohou

Pro boj s nadměrným pocením nohou je optimální používat přípravek SweatStop Forte Max. Jedná se o antitranspirant přímo určený svou silou a složením řešení pocení nohou. Používá se na noc, během níž vytvoří na povrchu nohou neviditelnou ochrannou vrstvu, která uvádí pocení do normálu a zabraňuje nadměrné sekreci potu. Kde jej mohu koupit? 

Prohlédnout a koupit antiperspirant Forte Max proti pocení nohou